Η ΠΡΑΣΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Η πράσινη ενημέρωση!

Διπλό ρεκόρ για Ερνανγκόμεθ

Ήττα στις λεπτομέρειες για τον Παναθηναϊκό ο οποίος δεν κατάφερε να φύγει με το «διπλό» από την Μαδρίτη, γνωρίζοντας την ήττα από την Ρεάλ με 90-86, αλλά ο Χουάντσο Ερνανγκόμεθ ήταν από τους διακριθέντες και συνέβαλε τα μέγιστα προκειμένου το Τριφύλλι τη νίκη μέχρι τα τελευταία λεπτά.

Με τους 16 πόντους που πέτυχε, ο Ισπανός φόργουορντ πέτυχε ρεκόρ καριέρας στην EuroLeague ξεπερνώντας τους 14 που είχε πετύχει στο Μόναχο επί της Μπάγερν την περσινή σεζόν, ενώ με τα τέσσερα εύστοχα σουτ τριών πόντων έκανε επίσης προσωπικό ρεκόρ.

Ο Χουάντσο μέτρησε 2/4 δίποντα, 4/5 τρίποντα, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και κανένα λάθος σε 29:25′ που βρέθηκε στο παρκέ, καταγράφοντας 20 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης.