Η ΠΡΑΣΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Η πράσινη ενημέρωση!

Futsal: Πάει να ρεφάρει στη συνέχεια

Το τμήμα futsal του Παναθηναϊκού ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από τον Δούκα και θα προσπαθήσει να καλύψει το χαμένο έδαφος στα επόμενα ματς.

Δεν τα κατάφερε το «τριφύλλι» κόντρα στον Δούκα στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής και λύγισε στις λεπτομέρειες με 1-2.

Οι «πράσινοι» του κόουτς Ζιάβα ήταν μαχητικοί σε όλη την διάρκεια του ματς όμως τους έλειψε η ουσία σε κάποιες φάσεις και έτσι ήρθε η ήττα.

Στο αγωνιστικό μέρος το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο για τις δύο ομάδες και δεν υπήρχαν εύκολα κενοί διάδρομοι.

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν μια αδράνεια του Παναθηναϊκού και άνοιξαν το σκορ (0-1) στο 7ο λεπτό. Ωστόσο το «τριφύλλι» είχε απάντηση καθώς ο Παπακώστας με εξαιρετική προσπάθεια πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στον Β. Αυλωνίτη που ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος χάθηκαν κάποιες καλές ευκαιρίες εκατέρωθεν ωστόσο ο Δούκας στάθηκε τυχερός και έκανε το 1-2 στα 5 λεπτά πριν τη λήξη.

Παναθηναϊκός (Ζιάβας): Ζέρβας, Καραβίδας, Τσέπας, Πάνου, Φλώρος, Γούσης, Παπακώστας, Γρηγοράκος, Παυλίδης, Λιαρόπουλος, Αυλωνίτης Γ., Αυλωνίτης Β., Σίμος, Μιχαλίτσης, Λαμπρίδης.